

| Parameter | Value |
|---|---|
| Voltage Rating (DC) | 100 V |
| Tolerance | 0.1 % |
| Length | 2 mm |
| Width | 1.25 mm |
| Termination | SMD/SMT |
| Max Operating Temperature | 155 °C |
| Min Operating Temperature | -55 °C |
| Case Code (Imperial) | 0805 |
| Case Code (Metric) | 2012 |
| Resistance | 1 kΩ |
| Power Rating | 125 mW |
| Composition(Kit Type) | Metal Film |
| Temperature Coefficient | 25 ppm/°C |
| Height | 500 µm |
| Voltage Rating | 100 V |
| Schedule B | 8533210045 |
| Number of Terminations | 2 |
| RoHS | Compliant |
| Packaging | Reel |
| Height - Seated (Max) | 0.6 mm |
Stock: 2950
Distributors
pcbx
Unit Price$0.11285
Ext.Price$0.11285
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $0.11285 | $0.11285 |
| 10 | $0.08515 | $0.85150 |
| 50 | $0.07963 | $3.98150 |
| 100 | $0.07447 | $7.44700 |
| 500 | $0.07070 | $35.35000 |
| 1000 | $0.06694 | $66.94000 |
| 3000 | $0.06569 | $197.07000 |
| 5000 | $0.06446 | $322.30000 |
| 10000 | $0.05634 | $563.40000 |
